Blog

Ziele krwawnika i jego właściwości

Krwawnik pospolity to cenne wsparcie dla naszego organizmu, a im szybciej docenimy moc tej rośliny, tym lepiej dla nas. Co warto wiedzieć o tym leku i możliwościach jego wykorzystania?

Ziele krwawnika to skuteczny środek przeciwzapalny oraz przeciwbakteryjny, z którego można korzystać na wiele sposobów. Roślina ta jest źródłem wielu bardzo ważnych dla naszego zdrowia substancji, np. kumaryny oraz garbników. Jej ziele zawiera też sporo witamin (głównie witaminy A, C oraz K) oraz minerałów, w gronie których na szczególne wyróżnienie zasługują: cynk, miedź oraz siarka. W jaki sposób substancje te wpływają na nasze zdrowie?

Ta roślina lecznicza doskonale chroni nas przed krwotokami, ma jednocześnie bardzo dobry wpływ na nasz przewód pokarmowy. Krwawnik pospolity dobrze działa na drogi moczowe oraz na proces wydzielania soków trawiennych, a w przypadku kobiet – również na cykl miesiączkowy. Napar z krwawnika, stosowany wewnętrznie, pomoże przy problemach z łaknieniem, przyniesie też ulgę osobom borykającym się z chorobą wrzodową. Ziele krwawnika może być też stosowane zewnętrznie, np. do okładów. Można się w ten sposób uporać ze stanami zapalnymi skóry oraz ranami, które nie chcą się goić. Z ziela tego można też przygotować nasiadówkę, dzięki której złagodzone zostaną te dolegliwości, które towarzyszą żylakom odbytu. Ziele krwawnika sprawdza się też świetnie podczas płukania gardła, dzięki czemu można się szybko i sprawnie uporać ze stanem zapalnym. Krwawnik pospolity to jednocześnie naturalny kosmetyk, który skutecznie zmniejsza widoczność porów oraz zmarszczek.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *