Blog

Rumianek i jego lecznicze właściwości

Rumianek to jedna z tych roślin, z których leczniczych właściwości człowiek z powodzeniem korzysta od dawna. W kwiatach rumianku znajduje się wiele cennych dla ludzkiego organizmu substancji, takich jak gorycze oraz olejki eteryczne. Rumianek jest jednocześnie dobrym źródłem witaminy C oraz soli mineralnych, takich jak potas czy mangan. W jaki sposób ta roślina lecznicza może wspierać nasze zdrowie?

Rumianek to naturalny lek przeciwbólowy, z którego można korzystać przy problemach żołądkowych oraz wątrobowych. Rumianek pomaga na wzdęcia, doskonale sprawdza się przy dolegliwościach trawiennych. Moczopędne właściwości tej rośliny sprawiają, iż może nam ona pomagać w walce z toksynami zalegającymi w organizmie, świetnie sprawdza się też w starciu z bakteriami oraz stanami zapalnymi. Ta roślina lecznicza może być też stosowana zewnętrznie, a okłady i kompresy z niej przyniosą ulgę tym, którzy walczą z ropniami i czyrakami. Upławy, zmęczone oczy, stany zapalne gardła – oto kolejne problemy, w przypadku których płukanka lub okład z rumianku przyniosą ulgę.

Rumianek to nie tylko skuteczna roślina lecznicza, ale i naturalny kosmetyk, z którego mocy możemy korzystać m. in. podczas pielęgnacji włosów. Dzięki tej roślinie można nadać włosom pięknego kolorytu i zdrowego blasku, można też zminimalizować problemy związane z ich wpadaniem lub z łupieżem. Przemywanie twarzy tonikiem z rumianku poprawia z kolei koloryt skóry i sprawia, że odzyskuje ona i piękny wygląd, i dobrą formę.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *