Blog

Pokrzywa i jej lecznicze właściwości

Zioła mają wyjątkową moc, a umiejętnie wykorzystane, pomogą nam utrzymać dobrą formę do późnej starości. Z jakich darów natury warto korzystać? W gronie tych roślin leczniczych, które mogą się okazać cennym wsparciem dla naszego organizmu, znajduje się pokrzywa. Co warto o niej wiedzieć? W jaki sposób ta roślina lecznicza może nas wspierać w walce o zdrowie?

Pokrzywa to cenny dar natury, który może nas zaskoczyć swymi leczniczymi właściwościami. Ziele pokrzywy jest też cennym źródłem wielu witamin oraz składników mineralnych, dzięki którym nasz organizm może sobie lepiej radzić z codziennymi wyzwaniami. W pokrzywie znajduje się witamina C oraz K, nie brak tu również witamin z grupy B. Ziele pokrzywy to również takie składniki, jak cenne dla zdrowia kwasy organiczne, chlorofil oraz przeciwutleniacze, które w naturalny sposób rozprawiają się z wolnymi rodnikami. Pokrzywa znana jest też ze swych przeciwzapalnych właściwości oraz steroli, dzięki którym możemy się rozprawić z takim problemem, jakim jest zbyt wysokie stężenie złego cholesterolu. Warto też sięgać po pokrzywę ze względu na znajdującą się w niej krzemionkę – substancję, dzięki której tkanka łączna może się szybciej regenerować.

Dlaczego warto sięgać po tę roślinę leczniczą? Bo napar z pokrzywy pomoże nam w naturalny sposób wzmocnić układ immunologiczny, serce oraz układ oddechowy. Pokrzywa pomoże nam też w walce z toksynami, a dzięki swym moczopędnym właściwościom, korzystnie wpłynie na stan naszych nerek. Sięganie po napar z pokrzywy zalecane jest też tym, którym dokuczają schorzenia reumatyczne oraz tym, którym życie utrudniają obrzęki. Problemy z przemianą materii, nieżyty żołądka oraz stany zapalne dróg moczowych – oto kolejne przypadłości, w walce z którymi pokrzywa może się okazać cenną sojuszniczką. Roślina ta pomoże również tym, którzy chcą poprawić swój wygląd, a w szczególności uporać się z takimi problemami, jak trądzik lub łojotok.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *