Blog

Olej arganowy – do jakiej skóry? Jak go stosować

Olej arganowy nazywany jest złotem Maroka. To określenie zawdzięcza, oprócz pochodzenia i barwy także temu, jak bardzo cenny jest ze względu na swoje właściwości. Do jakiej cery stosować olej arganowy?

Olej arganowy – właściwości

Charakterystyczna dla oleju arganowego jest złocista barwa oraz lekko orzechowy i nieco kwaskowy zapach. Olej ten jest bardzo ceniony w kosmetyce. Zawierają go sera, olejki, mydła, produkty do włosów, różnego typu kosmetyki naturalne do twarzy, ciała i włosów.
Olej arganowy właściwości zawdzięcza wysokiej zawartości niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych ze wszystkich grup: omega 3, 6 i 9. Olej łatwo się wchłania w głąb skrót, nie pozostawiając utrzymującej się tłustej warstwy. Zastosowanie oleju arganowego w kosmetyce przynosi znakomite efekty w przypadku skóry suchej, odwodnionej, a także dojrzałej. Olej łagodzi podrażnienia skóry, nawilża ją i odżywia. Pomaga także nawilżyć i wygładzić włosy, które stają się mocniejsze, bardziej sprężyste i błyszczące.

Olej arganowy – jak stosować?

Kosmetyczny olej arganowy zastosowanie znajduje zarówno używany solo, jak i w połączeniu innymi olejami lub też w kremach i innych formułach. Poza bardzo rzadkimi przypadkami alergii na tej właśnie składnik, gdy należy go unikać całkowicie – olej arganowy może być stosowany w postaci nierozcieńczonej. Jednak ze względu na jego cenę (wynikającą z tego, że drzewa arganowe występują tylko w jednym miejscu na świecie) w gotowych i robionych w domu kosmetykach często łączy się go z olejem bazowym, np. migdałowym, sojowym, z kiełków pszenicy.
Czysty olej arganowy można stosować do masażu twarzy, szyi i ciała, jako serum, dodatek do maseczek. Kilka kropel można rozprowadzić na delikatnej skórze wokół oczu. Olej arganowy na włosy również można nakładać w połączeniu z innymi, tańszym olejem, jak i pojedynczo. Większą ilość – około łyżki na średnio długie włosy – rozprowadź przed myciem i pozostaw na minimum pół godziny. Koła kropel rozetrzyj w dłoniach i nanieś od końcówek w górę, by nabłyszczyć i chronić włosy lub dodaj do porcji stosowanej na umyte włosy odżywki bądź maski.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *