Blog

Lipa drobnolistna i jej właściwości

Lipa drobnolistna to wspaniała roślina lecznicza, z której mocy skorzystać może każdy z nas. W jakich przypadkach warto sięgnąć po ten naturalny lek? Jakie choroby można pokonać dzięki jego pomocy?

Lipa to potężne drzewo, którego kwiatostany są od wieków z powodzeniem wykorzystywane w medycynie naturalnej. O ich mocy decydują takie składniki, jak związki flawonowe, fitosterole oraz olejki eteryczne. Kwiaty lipy są też cennym źródłem witaminy C oraz witaminy E, można w nich też znaleźć sporo cennych związków mineralnych, takich jak mangan. W jaki sposób ten naturalny lek pomaga nam w walce o zdrowie?

W medycynie naturalnej lipa zdobyła ogromne uznanie przede wszystkim jako środek napotny i przeciwgorączkowy. Wiadomo jednak, iż po lipę warto sięgać ze względu na jej moczopędne właściwości, dzięki którym roślina ta świetnie sprawdza się w kuracjach mających oczyszczać organizm. Przeziębienie, grypa, problemy związane z górnymi drogami oddechowymi – oto sytuacje, w których ta roślina lecznicza wykorzystywana jest najczęściej. Z jej mocy mogą jednak skorzystać i te osoby, którym dokucza reumatyzm lub którym dokuczają problemy z nerkami. Warto też pamiętać, iż napar z lipy może okazać się cennym wsparciem dla tych, którzy mają za sobą większy wysiłek umysłowy i szukają prostego sposoby na skuteczną regenerację. Zawroty głowy, napięcie nerwowe i problemy ze snem – oto kolejne dolegliwości, w walce z którymi kwiaty lipy mogą się sprawdzić doskonale.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *