Blog

Jakie zioła na pasożyty?

W pewnych częściach świat walka z pasożytami ludzkimi odbywa się systemowo, w naszym kraju jednak nie ma odgórnego wymogu dbania o swoje zdrowie pod właśnie tym kątem. Nie spotkamy się nawet z żadnym kampaniami informacyjnymi. Odrobaczanie to temat, z którym systematycznie do czynienia mają tylko i wyłącznie właściciele zwierząt domowych. W związku z tym nic dziwnego, że to właśnie oni mogą pochwalić się największą wiedzą na temat zagrożeń parazytologicznych. Jakie zioła wybrać na pasożyty? Czy taka kuracja jest skuteczna? Co warto wiedzieć na temat ziół na robaki? Przekonajmy się!

Pasożyty, czyli zagrożenie dla człowieka

Wszechobecność takich pasożytów, jak włosogłówek czy owsik to spory problem. Znajdują się one w jelitach aż 80 procentach populacji. Glista ludzka to pasożyt, który zasiedla co 5 Polaka, a co 10 osoba jest nosicielem popularnego tasiemca. W jaki sposób dochodzi do zakażenia? W większości wypadków do zakażenia dochodzi chwilę po samym odrobaczeniu, gdyż formy przetrwalnikowe nieproszonych gości docierają do naszego ciała wraz ze spożywanym pokarmem. Dzieje się tak, kiedy produkty spożywcze są zanieczyszczone larwami, czy też za sprawą brudnych rąk, a także na wiele innych różnych sposobów. Jak z tym walczyć?

Jak unikać pasożytów?

Najważniejsze jest oczywiście to, aby zachowywać odpowiednią higienę. Wszyscy wiemy, że jej brak może nas doprowadzić do poważnych problemów. Warto jednak zaznaczyć, że jednym ze sposobów, jaki pozwoli nam ustrzec się przed poważnym zagrożeniem, są zioła na pasożyty. Możemy je pić naprawdę często, a ich systematyczne stosowanie sprawi, że rozwój w pasożytów w naszym organizmie nie dojdzie do skutku. Warto również wspomnieć, że zioła na robaki to bezpieczne rozwiązanie dla dzieci, gdyż produkty te nie obciążają tak mocno wątroby, jak leki odrobaczające. Jakie zioła na pasożyty?

Na jakie zioła na robaki warto się zdecydować?

Zioła na pasożyty to bardzo dawna praktyka, która stosowana była przez poprzednie pokolenie. Olejek z oregano, czarnuszki, migdałowy, tymiankowy, goździkowy, ekstrakt z wodorostów, kopru włoskiego, orzecha czarnego, wrotyczu pospolitego czy piołunu to jedynie góra lodowa grupy, jaką stanowią zioła na robaki. Aktualnie biotechnologia oraz fitoterapia wykorzystuje wiedzę, jaka została im przekazana przez nasze babcie. W jaki sposób? Wykorzystują oni popularne metody, a później w naukowy sposób je potwierdzają. Zioła na pasożyty były naprawdę bardzo ważnym elementem ludowej medycyny. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż po dziś dzień zakażenia tymi stworzeniami są dość popularne, mimo tego, że warunki sanitarno-higieniczne stale stają się lepsze.

Jakie substancje wybrać dla dzieci?

Jedną z najmniej toksycznych substancji, a co za tym idzie, niezwykle bezpieczną są nasiona świeżej dyni. To bardzo niegroźne rozwiązanie, dlatego możemy je wykorzystywać zarówno w przypadku najstarszych, jak i najmłodszych parazytologicznych pacjentów. W jaki sposób je stosować? Jedyne co musimy zrobić to usunąć łupiny, zmiażdżyć oraz oczywiście zażyć 2 do 3 łyżek po uprzednim wymieszaniu z miodem. Jeśli chcemy, aby proces wydalania robaków został przyśpieszony, warto przyjąć środek przeczyszczający, którym może być na przykład olej rycynowy?

Glista ludzka – jak pozbyć się jej z organizmu?

Zioła na pasożyty, jakie cieszą się największą popularnością to wrotycz oraz tymianek. Ziele tego drugiego to dość zapomniana przyprawa, która jednak jest bardzo często wykorzystywana w tradycji śródziemnomorskiej. Bardzo podobnie sytuacja wygląda z miętą oraz szałwią, które także mogą pochwalić się swoim pasożytniczym działaniem. W jakiej postaci możemy spotkać się z wrotyczem pospolitym. Zioła na pasożyty występują w naprawdę wielu formach, dlatego wrotycz najczęściej występuje w sproszkowanej postaci lub jako nalewka. β-tujon, jaki jest w nim zawarty oraz spora ilość olejków eterycznych sprawia, że wrotycz to skuteczna broń w walce z pasożytami.

Jak walczyć z włosogłówkami oraz owsikami?

Owsiki oraz włosogłówki to pasożyty, z którymi najczęściej walczy się za sprawą wyżej wymienionych pestek dyni. Nie możemy jednak zapomnieć, że zioła również będą bardzo pomocne, kiedy borykamy się z tymi stworzeniami. Na co warto postawić? Bardzo dobrym rozwiązaniem będą goździki, szałwia, ekstrakt z orzecha czarnego czy też wrotycz. Warto również wspomnieć o olejku z oregano, który jest polecany przez wielu fitoterapeutów. Zioła na pasożyty to naprawdę szeroka grupa produktów, w której znajdziemy produkty pozwalające nam walczyć z praktycznie wszystkimi szkodnikami.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *