Blog

Głóg i jego lecznicze właściwości

Głóg to wspaniała roślina lecznicza, która dla każdego z nas może okazać się wspaniałą sojuszniczką w walce o zdrowie. Co warto wiedzieć na temat tego daru natury i jego właściwości? W jakich sytuacjach warto skorzystać z jego mocy?

Głóg to krzew lub cierniste drzewko, które na świecie występuje w około 30 odmianach. Każda z nich ma silne właściwości lecznicze, każdej z nich warto poświęcić zatem swą uwagę. Dla mieszkańców Polski najważniejsze są jednak dwa gatunki głogu: jednoszyjkowy oraz dwuszyjkowy. Rośliny te kwitną w maju oraz w czerwcu, z kolei ich owoce pojawiają się wczesną jesienią. I kwiaty, i owoce, są tu surowcami leczniczymi, a odpowiednio zebrane, mogą pomagać nam w walce z licznymi schorzeniami. Jakimi?

Głóg to cenne wsparcie dla naszego serca, w taki tez sposób jest najczęściej wykorzystywany. Warto jednak pamiętać o tym, że głóg ma właściwości uspokajające oraz moczopędne, dzięki czemu okazuje się cennym wsparciem nie tylko dla osób cierpiących z powodu osłabionego serca. Po głóg warto sięgać przy miażdżycy oraz przy nadciśnieniu, warto też wykorzystać jego moc przy problemach z bezsennością oraz w stanach przemęczenia czy nadmiernej pobudliwości.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *